Posted by on 1 września 2019

Skorodowane, 1973, autor: Carlo Scarpa | via Selldorf Architekci W lecie tego roku, latem 2012 roku, otworzy się nowa przestrzeń wystawowa Pokoje dla szkła (Le Stanze del Vetro) we Włoszech, zaprojektowana przez Selldorf Architects.
Pierwszym eksponatem na inaugurację będzie Carlo Scarpa.
Venini 1932.
1947, kolekcja ponad 300 hut szkła przez architekta Carlo Scarpa.
Ekspozycja potrwa do 29 listopada 2012 r., Po czym Rooms for Glass będzie kontynuowała prezentację sztuki weneckiej produkcji szkła w XX wieku wraz z innymi eksponatami.
Czytaj więcej po przerwie.
+ 11 Przestrzeń wystawowa o powierzchni 650 metrów kwadratowych została wykuta z lewego skrzydła dawnej Convitto (dawnej szkoły z internatem) na wyspie San Giorgio Maggiore w Wenecji.
Selldorf Architects, nowojorska firma znana z pracy w galeriach i przestrzeniach związanych z sztuką, zaprojektowała przestrzeń w ramach Fundacji Cini, która ma inne przestrzenie wystawowe, zbudowane w 2008 roku.
Galeria została zaprojektowana z serii kameralnych pokoi, które wyświetlić pracę na cokole i stołów.
Konstrukcja z natury ma również otwarte pomieszczenie do przechowywania z 20-metrową ścianą, która wyświetla kolekcję.
Pomieszczenia do szklanych wnętrz, dzięki uprzejmości architektów Selldorf Pierwsza wystawa poświęcona Carlowi Scarpa skupi się na latach 1932-1947, kiedy wenecki architekt był dyrektorem kreatywnym huty szkła Venini.
Kolekcja, która została zorganizowana na tę wystawę, obejmuje ponad 300 prac ze zbiorów prywatnych i publicznych.
Są zorganizowane według technik wykonawczych i szklanych tekstur.
Oprócz rzeczywistych hut szkła eksponat będzie zawierał rysunki, prototypy, projekty i fotografie.
Roman Murrine, 1936, autor: Carlo Scarpa | via Selldorf Architekci Carlo Scarpa jest często podziwiany jako rzeźbiarz w swojej pracy architektonicznej.
Rzemiosło i szczegół zawsze były częścią słownictwa używanego przy opisywaniu projektów takich jak Castelvecchio i Cmentarz Brion, oba zlokalizowane we Włoszech.
Celem wystawy jest zbadanie znaczenia jego pracy w okresie jego kierowania, która skupiała się na jednym materiale i rzemiośle, detalu i delikatnej specyfice jego powstania.
Wystawa porównuje swoją pracę jako projektant szkła, projektant mebli i architekt.
Applied Bands, 1940 przez Carlo Scarpa | Przez Selldorf Architekci Rooms for Glass będą miały wystawę raz w roku, z udziałem artystów i projektantów XX wieku.
Wystawy inspirowane były ponownie odkrytymi archiwami, które zostały znalezione po pożarze w Murano w latach 70.
XX wieku.
W archiwach znajdują się oryginalne dokumenty, zdjęcia i rysunki, a historycy mogą zrekonstruować historię sztuki na Murano.
Przestrzeń wystawowa tworzy atmosferę świętowania dla historii rzemiosła, a konkretnie glassmaking, dla którego znana jest Wenecja.
Carlo Scarpa, ok.
1970 r.
Przez Selldorf Architects
[więcej w: castorama oświęcim, budowlanka wałcz, korkuć olsztyn ]

Powiązane tematy z artykułem: budowlanka wałcz castorama oświęcim korkuć olsztyn