Posted by on 1 września 2019

Dzięki uprzejmości Mecanoo Architecten Tegoroczna nagroda Daylight, prestiżowa nagroda przyznawana przez Fundację Living Daylights, która honoruje projekty, które osiągają optymalny rezultat w łączeniu światła dziennego, sztucznego światła i designu, została przyznana Kaap Skil, Maritime i Beachcombers.
Muzeum na holenderskiej wyspie Texl.
Zaprojektowany przez Mecanoo Architecten, można prawie poczuć pogodę ze względu na przejrzystość budynku, zgodnie z jury.
Słońce, chmury, grzmoty i deszcz: na zewnątrz pojawia się percepcja i emocje, co jest kluczową cechą budynku z Morzem Wattowym na wyciągnięcie ręki.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Kaap Skil bawi się światłem dziennym, a kontrast pomiędzy światłem dziennym i sztucznym, światłem i ciemnością na różne sposoby.
Szklana fasada przed drewnianymi deskami zapewnia przyjemny widok na słynne nocne niebo Holandii dla odwiedzających muzeum kawiarni.
Wewnątrz budynku deski te rzucają liniowy wzór światła dziennego i cienia, tworząc atmosferę nasyconą światłem i schronieniem.
Dzięki uprzejmości Mecanoo Architecten Wizytówką muzeum jest osiemnastometrowy, głęboki na cztery metry model Reede van Texel w piwnicy, pokazujący szczegółowo imponujące widowisko dziesiątek statków zakotwiczonych u wybrzeży wyspy Wadden podczas Złotego Wieku.
W tym okresie flota holenderskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej postawiłaby kotwicę w Reede van Texel przed odlotem do Orientu.
Wokół Reedena van Texela można podziwiać projekcje i animacje, tworząc intymną przestrzeń, w której kryje się tajemnica.
Dzięki uprzejmości Mecanoo Architecten Na pierwszym piętrze niebo zalewa oświetlone obiekty.
Ruchome gabloty z solidnymi stalowymi ramami i szkłem tworzą przezroczysty efekt, dzięki czemu przedmioty w kolekcji wydają się unosić w przestrzeni.
Belki, które przebijają dachy wysokich dwuspadowych dachów, zapewniają gościom wrażenie przebywania pod wodą.
Wnętrze muzeum i dwie wystawy zaprojektował Kossmann.dejong z Amsterdamu.
Dzięki uprzejmości Mecanoo Architecten
[podobne: panele podłogowe castorama, mrówki w gaciach, budowlanka wałcz ]

Powiązane tematy z artykułem: budowlanka wałcz mrówki w gaciach panele podłogowe castorama