Posted by on 4 września 2019

Kiyohiko Higashide Architekci: Nikken Sekkei + Kornberg Associates + Kuniken Lokalizacja: Okinawa, Japonia Właściciel: Gabinet Office of Japan / Okinawa Institute of Science & Technology Area: 2,3 miliona mkw.
700 000 m kw.
Pierwsza faza Fotografowie: Kiyohiko Higashide, Kornberg Associates Architects + 22 Na przełomie XX i XXI wieku minister Koji Omi z Ministerstwa Nauki i Technologii Japonii zaapelował do swojego rządu o poprawę pozycji kraju w światowym Badania.
Gospodarka numer dwa na świecie znalazła się zaledwie w pierwszej dziesiątce w dziedzinie nauki i technologii.
Minister Omi starał się stworzyć uniwersytet w stylu zachodnim w Japonii, który miałby kształcić młodych japońskich naukowców i rozpowszechniać nowe metody badań i nauczania w całym kraju.
.
Kornberg Associates Architects Jako minister odpowiedzialny za odległe prefektury zdał sobie sprawę, że znalezienie nowego uniwersytetu badawczego absolwenta na Okinawie, najbardziej wysuniętej na południe prefekturze Japonii, może zapewnić ekonomiczny impuls dla wyspy, która musiała ponieść poważną utratę miejsc pracy z powodu oczekujących redukcji.
w obecności wojskowej USA.
W 2002 r.
Premier Junichiro Koizumi obiecał, że poprze utworzenie nowej uczelni wyższej, a dwa lata później Onna, Okinawa został wybrany do nowego kampusu Okinawa Institute of Science & Technology.
Kilkunastu laureatów Nagrody Nobla i innych naukowych luminarzy zostało wybranych do zasiadania w zarządzie OIST, aw roku 2005 dr Sydney Brenner, jeden z najsławniejszych myślicieli w badaniach biomedycznych, został wybrany na prezydenta Okinawa Institute of Science & Technology Promotion Corporation, która powstała, by przygotować drogę dla międzynarodowej uczelni wyższej.
W 2007 roku dr Robert Baughman został wybrany na wiceprezydenta i dyrektora wykonawczego.
Dr Jonathan Dorfan został wybrany Prezesem Elect of OIST Graduate University w 2010 roku, oficjalnie przejmując jako pierwszy prezydent po akredytacji listopada 2011 roku..
Kornberg Associates Architekci Misją rządu było stworzenie takiego środowiska badawczego, które byłoby nęcące dla każdego na świecie, który pracuje nad wyzwaniami, które są częścią programu badawczego OIST.
Początkowo koncentrowano się na neuronaukach, a plan polegał na stworzeniu multidyscyplinarnego obiektu, w którym usuwane są granice między dyscyplinami, a fizycy, matematycy, chemicy, biolodzy, inżynierowie i informatycy pracują razem nad złożonością mózgu i układu nerwowego.
Po międzynarodowym konkursie projektowym Kornberg Associates oraz japońskie firmy architektoniczne i inżynieryjne Nikken Sekkei i Kuniken otrzymały ten ważny projekt.
Po przeanalizowaniu terenu o powierzchni 222 hektarów zespół projektowy wybrał lokalizację kampusu o powierzchni 2,3 miliona ft2 wzdłuż zalesionych zboczach wzgórz, które otaczają strome wąwozy, które biegną w dół do wybrzeża na wybrzeżu Morza Wschodniochińskiego.
Nikken Sekkei-Kornberg-Kuniken zaproponował to miejsce ze względu na wspaniałe widoki, a ponieważ górna porośnięta drzewami część umożliwiłaby zanurzenie budynków naukowych w naturalnym środowisku.
model Wejście do kampusu zaczyna się od kładki dla pieszych, która obejmuje odzyskane jezioro.
Podróż trwa dalej przez 300-metrową podziemną galerię prowadzącą do czterech szybkobieżnych wind, które wznoszą się 100 stóp do centrum kampusu badawczego, odsłaniając ocean i zalesione widoki kanionu.
Rano galeria wyświetla zajęcia tego dnia, seminaria i menu kawiarni, a także podkreśla publikowane projekty badawcze lub wiadomości.
Wieczorem w drodze powrotnej do wioski kampusu i garażu centralnego, galeria wyświetla informacje z następnego dnia.
Ta sekwencja koncentruje naukowców na wspólnej ścieżce 20 minut każdego dnia.
Znacznie redukuje również ruch chodnikowy, parkowanie i ruch kołowy, który w innym przypadku byłby wymagany do codziennego transportu pracowników i gości na szczyt do kampusu.
Mosty dla pieszych, które są obecnie w budowie i które zostaną ukończone w 2012 r., Rozciągają się wzdłuż stromych wąwozów, minimalizując wpływ ruchu pieszego na rodzimym terenie i chroniąc obszary bogate biologicznie i wrażliwe, które służą jako dzienne trasy migracji między oceanem a górami dla miejscowych fauna.
plan 01 Czcząc lokalne tradycje, OIST zbudowano jak nowoczesną wersję tradycyjnych zamków na wyspie, które wciąż istnieją na Okinawie: kamienną ścianę, plac na dachu i budynki otaczające plac.
Wiele zewnętrznych ścian pokrywa ten sam miejscowy kamień wydobywczy, który był używany w wiekach w regionalnych zamkach.
Pierwsze budynki w fazie 1, które obejmują główną administrację dla OIST, mokre laboratoria i laboratoria komputerowe dla 200 neuronaukowców, centralne ośrodki wsparcia badań podstawowych dla całej fazy, centralne wysyłanie i odbieranie oraz centrum bezpieczeństwa i centrum kontroli kampusu, były zajęte w M
[patrz też: castorama chorzów, panele podłogowe castorama, castorama oświęcim ]

Powiązane tematy z artykułem: castorama chorzów castorama oświęcim panele podłogowe castorama