Posted by on 4 września 2019

James Ewing / OTTO W ciągu ostatnich pięciu lat Fundacja Make it Right w Nowym Orleanie realizuje swoje zobowiązanie do budowy 150 niedrogich, zielonych domów odpornych na burze dla rodzin mieszkających na Dolnym Oddziale IX.
Założona przez Brada Pitta fundacja ukończyła siedemdziesiąt pięć domów z czasem i staraniami podarowanymi przez lokalnych i międzynarodowych architektów, takich jak Gehry Partners, Morphosis, Kieran Timberlake, Pugh + Scarpa i McDonough + Partners.
Fotograf James Ewing podzielił się dokumentacją swojej wizyty w Make It Right Homes w Nowym Orleanie, powołując się na projekty, które najbardziej podziwiał Shigeru Ban, Adjaye Associates, Hitoshi Abe i BiLD.
Więcej o Make it Right i domach po przerwie.
Ponad 4000 domów w tej okolicy zostało zniszczonych w sierpniu 2005 roku przez huragan Katrina z powodzią prawie 80% miasta.
Ogromna dewastacja spowodowała, że miasto sparaliżowało się, a Fundacja Make it Right daje społeczności szansę odbudowania silniejszej odporności na tego typu katastrofy.
Domy są wyposażone w odporne na burze i systemy zarządzania wodą i są uważane za LEED Platinum przez US Green Building Council.
Daje rodzinom szansę na restabilizację życia poprzez posiadanie domu i odbudowanie poczucia społeczności, które zostało zabrane przez burzę.
BiLD / zdjęcia.
James Ewing / OTTO Wszystkie cztery przykłady przedstawione przez Jamesa Ewinga są zakorzenione w klarowności struktury, wykorzystaniu materiału i mieszaniu przestrzeni mieszkalnej wewnątrz i na zewnątrz.
Ewing zauważa, że dom Adjaye ma drugą historię, która sprawia, że cały dach funkcjonuje jako przestrzeń na zewnątrz domu.
przedłużenie domu.
Dom BILD a, jak pisze, świetnie sobie radzi z wykorzystaniem niedrogich materiałów z półki, aby stworzyć eleganckie i funkcjonalne detale.
Shigeru Ban / Photographs.
James Ewing / OTTO Domy mają minimalną estetykę, ale wyraźnie biorą pod uwagę prostotę, jaką dają materiały i potrzebę zaprojektowania zwięzłego, funkcjonalnego i zrównoważonego domu jednorodzinnego.
Ewing pisze, że dom Shigeru Ban ma uderzającą jasność formy.
i że projekt Hitoshi Abe korzysta z planu, który ma konfigurowalne zastosowania dla rosnących i zmieniających się potrzeb użytkowników.
Shigeru Ban / Photographs.
James Ewing / OTTO The Lower 9th Ward jest nadal atrakcją turystyczną, którą odnotowano podczas trasy.
Katrina Tour.
autobusy, które przejeżdżają okresowo przez sąsiedztwo.
.
Mieliśmy mieszane uczucia na temat naszej roli tutaj jako podglądaczy.
pisze Ewing, ale jest to projekt, który należy celebrować.
Świat prawdopodobnie potrzebuje więcej takich projektów.
Krajobraz między domami jest bujny z roślinnością.
A w obszarach, w których rodziny już przeniosły się w ogrodach społeczności wyrastają.
Hitoshi Abe / Zdjęcia.
James Ewing / OTTO Fundacja uważa się również za laboratorium do testowania nowych technik budowlanych, technologii i materiałów, które są odporne na burze i przystępne cenowo, z nadzieją, że ten wysiłek będzie dostępny dla rodzin w społecznościach w całym kraju.
Zrób to dobrze zachęca również mieszkańców do korzystania z ziemi, inspirując ogrody społeczności i specyficzne dla danego miejsca strategie krajobrazowe.
Sadzenie rodzimych roślin, tworzenie depresji zbierania wody deszczowej w krajobrazie, stosowanie sadzonek kserotermicznych (suchych), ogrodów przydomowych, zielonych dachów i drzew ulicznych to jedna ze strategii projektowania wykorzystywanych i wspieranych przez wysiłki fundacji.
Adjaye Associates / Photographs.
James Ewing / OTTO Mapy i bliższe spojrzenie na domy można znaleźć tutaj i tutaj.
Zdjęcia dostarczone przez James Ewing Photography i Archiwum Otto.
[przypisy: mrówki w gaciach, automobile kościerzyna, panele podłogowe castorama ]

Powiązane tematy z artykułem: automobile kościerzyna mrówki w gaciach panele podłogowe castorama