Posted by on 3 września 2019

Dzięki uprzejmości HOLDUP propozycja konkursu Yashiki Mori autorstwa HOLDUP opisuje typologie mieszkań Yashiki-rin jako ochronę przed agresjami środowiska: las chroniący przed wiatrem (gorący letni wiatr, zimny zimowy wiatr, piaskowanie), bariera przed ogniem, parasol słoneczny, oczyszczacz powietrza (absorber dwutlenku węgla i dostawca tlenu), osłona dźwiękoszczelna, itp.
Ten naturalny ekosystem składający się z żywopłotów i wysokich drzew okrążających dom mógłby zachować dzikie zwierzęta, dostarczyć bambus lub drewno jako materiał budowlany, paliwo lub nawóz.
Doskonale pasuje do dzisiejszych problemów, tj.
Zachowuje pewien dystans do otoczenia, ale jednocześnie zachowuje otwartość.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
W ostatnich dziesięcioleciach technologie transportowe i komunikacyjne zdobywały coraz szersze terytoria, równolegle z globalnym efektem rozrastania się miast.
W związku z tym miejsca, które faktycznie były odległe, są teraz fizycznie i wirtualnie połączone, w skali lokalnej, krajowej, a nawet międzynarodowej.
W rezultacie zaobserwowaliśmy narodziny hybrydy.
ziemia, wynikająca z postępującego splatania obszarów wiejskich i miejskich.
Ewolucja ta doprowadziła w końcu do nowych perspektyw związanych ze świeżą gospodarką, oryginalnymi stosunkami społecznymi i niecodziennym stylem życia.
Zjawisko to oznacza nadejście nowej ery, w której miasto i kraj niekoniecznie są antynomiczne, ale stopniowo się łączą.
Dzięki uprzejmości HOLDUP Brak struktury i jakości przestrzeni podmiejskich sprawia, że zdecydowanie trudno jest polegać na otoczeniu, aby zbudować projekt.
Japońskie domy często są skierowane do wewnątrz, aby uniknąć kłopotliwych widoków, a nawet poradzić sobie z możliwymi zakłóceniami z zewnątrz (cień, hałas, widok, dostęp).
Rzeczywiście dom wydaje się być zamknięty z zewnątrz.
Od wewnątrz dom wygląda jak osiadły na leśnej polanie, wykorzystując widok, szerokie nasłonecznienie, świeże powietrze i spokój.
Dzięki uprzejmości HOLDUP Inteligentne zachowanie jest zawsze źródłem zmian, technologie ekologiczne nie są uważane za wcześniejsze kształty domu, ale badania stylu życia i ustalenia wolumenu będą.
Dzięki gęstemu rdzeniowi wewnątrz, zoptymalizowanemu i zagęszczonemu, aby zmieścił się we wszystkich pomieszczeniach głównych, nie zawierając żadnej cyrkulacji, dom jest naturalnie energooszczędny: tylko pomieszczenia, w których przebywają ludzie są w pełni izolowane, ogrzewane lub chłodzone.
Miejsca do serwowania, umieszczone jak pętla, która wspinała się po strukturze, są po prostu chronione przed klimatem: żadna energia nie zostanie zmarnowana, gdy ludzie mijają bardzo krótko.
Dzięki uprzejmości HOLDUP Ten podwójny system skóry jest naturalnym urządzeniem, które zwiększa pasywność domu i wpływa na jego otoczenie pod każdym względem, aby.
Synchronizować.
dom z pogodą.
Wiatry są skierowane do naturalnej wentylacji, która jest odpowiednikiem pierwotnej warstwy izolacji powietrznej.
Ekspozycja na słońce (światło i ciepło) jest filtrowana w zależności od pory roku, z wysokimi i jasnymi promieniami letnimi zablokowanymi, dopuszczalnymi niskimi i miękkimi promieniami letnimi.
Deszcz jest odpychany po bokach, ale zbierany na dachu do użytku domowego (rośliny, ogród, pralka, myjnia samochodowa, toalety itp.).
Plany Architekci: HOLDUP Lokalizacja: Tomisato-shi, Japonia Drużyna: Yuki Chida Klient: Hacocoto Inc Typologia: 8 domów jednorodzinnych Powierzchnia podłogi: 3,000sqm Status: Konkursowe Realizacja: maj 2012
[podobne: fabryka kopii, fabryka kopii lublin, mipromet ]

Powiązane tematy z artykułem: fabryka kopii fabryka kopii lublin mipromet