Posted by on 4 września 2019

Daniel Portilla Dzisiaj mieliśmy okazję uczestniczyć w otwarciu tej imponującej wystawy.
Jak wspomnieliśmy wcześniej kilka tygodni temu, Muzeum Victoria & Albert w Londynie przygotowało wydarzenie koncentrujące się na pracach brytyjskiej firmy Heatherwick Studio, odpowiedzialnej za ostatni pawilon brytyjski w Szanghaju 2010, a także Rolling Bridge lub New Bus for Londyn, który właśnie został wydany na 38 trasie.
Wystawa obejmuje szeroką gamę różnych skal projektowania, od konkretnych obiektów lub mebli, po duże projekty infrastrukturalne i miejskie.
Będzie otwarte dla publiczności od następnego czwartku 31.
Ta wystawa będzie pierwszą poważną retrospekcją dotyczącą twórczości Thomasa Heatherwicka, jednego z najbardziej ekscytujących praktyków kreatywnych pracujących obecnie w Wielkiej Brytanii.
Heatherwick był odbiorcą nagrody Prince Philip Designers i London Design Medal, aw 2004 r.
Został najmłodszym lekarzem, który został mianowany Królewskim Projektantem dla Przemysłu.
Sercem jego pracowni jest głębokie zaangażowanie w eleganckie, zintegrowane rozwiązania projektowe i absolutne poświęcenie się materiałom, badaniom, prototypowaniu, współpracy przemysłowej, wyczuciu dotykowości, fakturze.
a przede wszystkim niezwykłe tworzenie form.
.
Daniel Portilla Po ukończeniu studiów magisterskich w Royal College of Art, Heatherwick założył Studio w 1994 roku, jako przestrzeń do tworzenia niezwykłych projektów.
Odrzucając konwencjonalne klasyfikacje, Heatherwick i jego zespół badają progi pomiędzy standardowymi kategoriami projektowymi.
Świętując czystą radość tworzenia trójwymiarowych form, studio Heatherwick zyskało międzynarodową sławę za tworzenie oszałamiających i pomysłowych dzieł, które obejmują zapierającą dech wachlarz dziedzin: od architektury, mebli, projektowania produktów i mody, po inżynierię, rzeźbę, transport i urbanistyka.
.
Heatherwick Studio Dotychczasowa praca zespołu obejmuje krzesło obrotowe, zwijany mostek, rozszerzaną kieszeń na suwak, elektrownię, bez końca.
ławka, kocioł olimpijski i nowy autobus do Londynu.
.
Daniel Portilla Wystawa będzie czynna do 30 września 2012 roku.
Daniel Portilla.
Daniel Portilla.
Daniel Portilla The Porter Gallery Room 48 (Obowiązuje opłata za wstęp) Muzeum V & A znajduje się przy Cromwell Road, London SW7 2RL
[patrz też: fryga otomoto, mipromet, fabryka kopii ]

Powiązane tematy z artykułem: fabryka kopii fryga otomoto mipromet